Najnowsze wpisy, strona 1


Dlaczego pracownicy odchodzą?
Autor: tomekwaw | Kategorie: Kancelaria adwokacka 
14 marca 2016, 09:49

Zmiany w kadrach pracowniczych są dużym problemem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia pracownika jest często niezwykle duży, potrzeba na to dodatkowego czasu. Kłopotem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest wobec tego zachowanie stałej kadry.

 

Jednym ze środków na zatrzymanie zatrudnionego jest poznanie pretekstów, dla jakich rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze względy ich rezygnacji z pracy? Oto krótki przewodnik przedstawiający najczęstsze powody.

 

1. Eksperci twierdzą, iż pracownicy tak naprawdę nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich menedżerów. Kiedy przełożony wie jak doskonale dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich bardzo dobrze, zarówno jako dyrektor i człowiek, wówczas pracownicy zostaną nawet w nienajlepszej pracy.

 

2. Reorganizacja powinna odbywać się tylko wtenczas, gdy istnieje realna potrzeba. Jeśli firma robii ją co rok albo co sześć miesięcy, pracownicy mogą stać się naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, iż jest to motyw do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja oznacza dla pracowników wiele zamieszania.

 

3. Firmy winny posiadać jakąś postać rywalizacji pośród własnych zatrudnionych, ale to wszystko powinno być poczynione na sposób przyjazny. Jeżeli zostanie to zrealizowane źle będąc zarzewiem stresu pośród zatrudnionych może to być argument do odejścia.

 

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wtedy rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

 

5. Winna być równowaga miedzy pracą a życiem zatrudnionego. Kiedy tylko poczują się jak niewolnicy to zaczną poszukiwać środka aby odejść z firmy.

 

6. Gdy zatrudniony pozostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co przyrzeczono mu w procesie rekrutacji. Jeśli te oczekiwania nie zostaną spełnione to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

 

To jedynie parę motywów, dla jakich pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.

Co trzeba wiedzieć o własnych prawach jako...
Autor: tomekwaw | Kategorie: Pomoc prawna 
14 marca 2016, 09:48

To smutny fakt, że dzisiaj większość ludzi nie jest świadomych swoich praw jako pracowników. W co poniektórych przypadkach pracownicy odczuwają, że ich prawa są łamane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć.

 

Tak więc pierwszym krokiem do rozwikłania problemu jest uświadomienie sobie własnych praw. Aby pomóc Ci w tym, poniżej możesz zapoznać się z niektórymi rzeczami o których winieneś wiedzieć jako zatrudniony.

 

Pracownik ma kilka kluczowych praw w miejscu pracy. Prawa te obejmują: prawo do sprawiedliwej rekompensaty, do prywatności i wolność od dyskryminacji. Jeśli którakolwiek z tych praw będzie naruszana stanie się to pretekstem do złożenia skargi.

 

Nawet wtedy, gdy aspirujesz o pracę w firmie masz już pewne prawa, które mogą być naruszane przez pracodawcę. Najważniejszym z Twoich praw będzie prawo do zwolnienia z wszelkiej nietolerancji. Pracodawca nie może zadawać pewnych wnikliwych pytań, które mogłyby naruszać Twoje prawa osobiste.

 

Masz też prawo do bezpiecznego miejsca pracy. Nie zważając na jej rodzaj jaki wykonujesz trzeba być zabezpieczonym przed wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwami dla zdrowia.

 

Być może najistotniejsze – jako pracownik masz prawo do otrzymania właściwego wynagrodzenia za pracę. Jeśli nie będziesz otrzymywać uczciwej zapłaty to w jakim celu w ogóle pracować?

 

To są wyłącznie niektóre prawa jakie masz w aspekcie pracownika. Powinieneś być ich świadomy, a w razie kłopotów należałoby skorzystać z pomocy adwokata jak prawnik Wrocław.

Jak pracować bezpiecznie?
Autor: tomekwaw | Kategorie: Kancelaria adwokacka 
14 marca 2016, 09:47

Wypadki mogą zdarzyć się w każdym środowisku pracy. Nawet ciche powierzchnie urzędowe mogą być areną dla nieszczęśliwych wypadków. Jednak wiadome jest, że wypadki są bardziej powszechne w branżach jak chociażby budownictwo. Wypadek może się przydarzyć z wielu względów. Może zawieść ekwipunek, człowiek popełnić błąd bądź wymogi bezpieczeństwa nie zostaną zachowane.

 

Istnieją niezwykle wyraziste i istotne regulacje w celu gwarantowania, że miejsce pracy będzie bezpieczne. Przepisy te pozostały wprowadzone przez rząd i mają one sprzyjać właścicielom firm w uniknięciu koszmaru jakim jest wypadek zatrudnionego. Niestety niezależnie na to jak daleko posunięte są środki bezpieczeństwa wypadki będą nieraz trafiały się wszędzie.

 

W przypadku wystąpienia straty w pracy poszkodowany zatrudniony nierzadko nie rozumie swoich praw i nie wie jak postępować. Większość osób myśli, iż ich świadczenia i ubezpieczenie pokryje odszkodowanie. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Przez to mogą powstać pewne kłopoty a nierzadko najlepszym rozwiązaniem będzie porozmawianie z jurystą.

 

Zdarzały się przypadki, kiedy poszkodowany zatrudniony pozostał wyraźnie ranny w pracy, ale czekała go długa batalia prawnicza celem pozyskania odszkodowania. Jest to wyjątkowo frustrujące, gdy obrażenia zostaną wywołane poprzez zaniedbania osób trzecich.

 

Po wypadku całe wydarzenie musi zostać przeanalizowane w sprawie ustalenia, w jaki sposób otoczenie miało swój udział w wypadku.

 

Chroń siebie i swoją rodzinę. Skorzystaj z konsultacji oferowanej poprzez jurystę i poznaj swoje prawa, szczerze polecam - Adwokat Wrocław.

Prawo pracy – ochrona praw pracowniczych...
Autor: tomekwaw | Kategorie: Pomoc prawna 
14 marca 2016, 09:45

Zaledwie kilka lat temu, ochrona zatrudnionych była niewielka jeśli w ogóle jakaś była. W tym okresie traktowanie pracownika dobrze albo źle leżało w kwestii właściciela firmy. Warunki pracy były często ubogie: przepisy bhp niewystarczające a w wielu przypadkach nie egzekwowane. Spora część zatrudnionych nie otrzymywała żadnych korzyści z odszkodowania – nie było ubezpieczeń.

 

Wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej, rozpoczęty został ruch migracji ludności chłopskiej do miast. Sporo osób starało się odnaleźć pracę w prężnie ewoluującym mieście. Gdyż liczba zatrudnionych wzrastała biorąc pod uwagę narastające zapotrzebowanie gospodarki, warunki pracy gwałtownie się pogorszyły. Rząd stanął na wysokości zadania i wdrożył ochronę praw zatrudnionych, które z biegiem czasu stały się podstawą dla nowoczesnego prawa pracy.

 

Prawo pracy zapewnia ramy prawne w zakresie traktowania zatrudnionych. Jawnie określa sprawiedliwe uposażenie, akceptowalny poziom warunków pracy i godzin pracy, sposób traktowania podwładnych, procedury zatrudnienia i zwalniania z umów. Prawo pracy ochrania oprócz tego przed dyskryminacją na podstawie płci, wieku, rasy i religii.

 

Niezgodne z prawem bądź niesprawiedliwe zwolnienie odnosi się do sytuacji, w której pracownik czuje że został on mylnie zwolniony ze swojego stanowiska. Może to bierze się z braku określonego wypowiedzenia czy odpowiedniej odprawy z tytułu zwolnienia. Nie ma znaczenia co jest powodem zwolnienia – istnieją pewne procedury, które muszą być egzekwowane. Wypowiedzenie umowy o pracę musi pozostać zrealizowane zgodnie z wiążącymi regulacjami. W razie wątpliwości skontaktuj się z adwokat Wrocław prawo pracy.

Co trzeba uczynić przed zatrudnieniem pracownika?...
Autor: tomekwaw | Kategorie: Kancelaria adwokacka 
14 marca 2016, 09:44

Kiedy jeden z pracowników odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. W czasie procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich pretendujących kandydatów celem ustalenia, który z nich jest najodpowiedniejszy na nowe stanowisko.

 

Trzeba być rozważnym przy wyborze. Jeśli popełni się błąd podczas toku rekrutacji, możliwe że będziesz przymuszony do pracy z zatrudnionym, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się najpierw wydawało.

 

Nie zapominaj, iż możesz zostać pozwany za bezprawne zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu pracownika z naruszeniem jego praw. Jeśli chcesz zweryfikować, iż dana osoba nie spowoduje dla Ciebie problemów wskazane jest, aby postępować odpowiednio z poniższymi podpowiedziami.

 

1. Spytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Uposażenie jest zasadniczym zagadnieniem dla obu stron, w takim przypadku trzeba zweryfikować, iż warunki umowy będą jasne. Jeśli kandydat oczekuje nazbyt dużo, można zwyczajnie odrzucić jego wniosek.

 

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Niezbędne jest sprawdzenie czy wiadomości zawarte w CV są prawdziwe.

 

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje wielorakie sprawy, takie jak wynagrodzenie za nadgodziny i politykę firmy. Dla przykładu postanowiłeś zwolnić zatrudnionego, albowiem dopuścił się on wykroczeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeśli pozwie Cie on o nieprzepisowe zakończenie umowy, dokument ten może być dowodem na zgodę pracownika na warunki zatrudnienia.