Co trzeba uczynić przed zatrudnieniem pracownika?...


Autor: tomekwaw | Kategorie: Kancelaria adwokacka 
14 marca 2016, 09:44

Kiedy jeden z pracowników odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. W czasie procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich pretendujących kandydatów celem ustalenia, który z nich jest najodpowiedniejszy na nowe stanowisko.

 

Trzeba być rozważnym przy wyborze. Jeśli popełni się błąd podczas toku rekrutacji, możliwe że będziesz przymuszony do pracy z zatrudnionym, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się najpierw wydawało.

 

Nie zapominaj, iż możesz zostać pozwany za bezprawne zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu pracownika z naruszeniem jego praw. Jeśli chcesz zweryfikować, iż dana osoba nie spowoduje dla Ciebie problemów wskazane jest, aby postępować odpowiednio z poniższymi podpowiedziami.

 

1. Spytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Uposażenie jest zasadniczym zagadnieniem dla obu stron, w takim przypadku trzeba zweryfikować, iż warunki umowy będą jasne. Jeśli kandydat oczekuje nazbyt dużo, można zwyczajnie odrzucić jego wniosek.

 

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Niezbędne jest sprawdzenie czy wiadomości zawarte w CV są prawdziwe.

 

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje wielorakie sprawy, takie jak wynagrodzenie za nadgodziny i politykę firmy. Dla przykładu postanowiłeś zwolnić zatrudnionego, albowiem dopuścił się on wykroczeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeśli pozwie Cie on o nieprzepisowe zakończenie umowy, dokument ten może być dowodem na zgodę pracownika na warunki zatrudnienia.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz