Kategoria

Kancelaria adwokacka


Znaczenie doboru stosownego prawnika dla...
Autor: tomekwaw | Kategorie: Kancelaria adwokacka 
14 marca 2016, 09:55

Jeżeli jesteś stroną sporu, masz problemy z dyskryminacją albo molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem lub kłopoty z rozwiązaniem umowy o pracę, najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, dla przykładu w przypadku gdy dotknie Cie zwolnienie dyscyplinarne. Wyselekcjonowanie adekwatnej osoby ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia sprawy.

 

Usługi świadczone poprzez jurystów specjalizujących się sprawami zatrudnienia:

 

- Niesłuszne zwolnienie, niedogodności spowodowane nieprawnym zakończeniem pracy mogą wpływać na każdy aspekt Twojego życia. Prawnicy zapewnią ochronę Twoich praw połączonych z wypowiedzeniem umowy.

 

- Dyskryminacja w otoczeniu pracy. Jeśli odczuwasz, iż jesteś dyskryminowany w miejscu pracy, potrzebna będzie pomoc prawnika. Dyskryminacja może dotknąć każdego ze względu na płeć, wiek, rasę oraz niepełnosprawność. Adwokat starannie nagromadzi dowody nierównego traktowania i obróci sytuacje na Twoją korzyść.

 

- Molestowanie seksualne, którym przeważnie są zarówno uwagi o wydźwięku erotycznym wycelowanie do danej osoby. Może obejmować ono przykładowo propozycje małżeństwa, nieodpowiednich listów miłosnych, kłopotliwych telefonów albo mejli bądź obcesowych wygłupów.

 

W takich sytuacjach można wyraźnie zrozumieć, iż istnieje ogromna potrzeba zatrudniania jurystów aby dochodzić słusznych roszczeń i ochraniać własne prawa.

Zły pracodawca – jak sobie z nim radzić?...
Autor: tomekwaw | Kategorie: Kancelaria adwokacka 
14 marca 2016, 09:51

To jak traktujesz swoją pracę i jak widzisz swój pobyt w tym miejscu zależeć będzie sporo od tego jak postrzegasz swojego pracodawcę. Termin pracodawca znaczyłby zarówno Twego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeśli odczuwasz, że masz złego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, że zostaniesz w tej firmie.

 

Ale w jaki sposób radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz ot tak zrezygnować bez przemyślenia opcji, które masz. Co zrobisz, gdy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym zwierzchnikiem? Będzie lepiej, jeśli poznasz metody radzenia sobie z takimi kłopotami. Oto parę pomysłów jak dawać radę ze złym pracodawcą.

 

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, lecz to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli kłopoty z pracodawcami od chwili powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj dowiedzieć się, w czym leży problem.

 

2. Co szczególnie jest Twoim kłopotem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te zapytywania powinna określić kierunek działania.

 

3. Jeśli masz problemy ze swoim zwierzchniczkiem popatrz na rzeczy, które możesz uczynić. Być może będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko pamiętaj, iż cokolwiek zrobisz nie może być sprzeczne z polityką firmy.

 

4. Jeżeli masz problemy np. z kierownikiem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego rodzaju problemem.

 

5. Należy mieć w pamięci, iż skarga przeciw konkretnej osobie winna być merytoryczna i autentyczna. Wszystko winno być udowodnione. Jeśli idzie o pewnie nieporozumienie nie może to być , by narzekać.

 

6. Można ot tak pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane poprzez wielu ludzi. Zostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

 

To są niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, aby poradzić sobie ze złymi pracodawcami.

Dlaczego pracownicy odchodzą?
Autor: tomekwaw | Kategorie: Kancelaria adwokacka 
14 marca 2016, 09:49

Zmiany w kadrach pracowniczych są dużym problemem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia pracownika jest często niezwykle duży, potrzeba na to dodatkowego czasu. Kłopotem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest wobec tego zachowanie stałej kadry.

 

Jednym ze środków na zatrzymanie zatrudnionego jest poznanie pretekstów, dla jakich rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze względy ich rezygnacji z pracy? Oto krótki przewodnik przedstawiający najczęstsze powody.

 

1. Eksperci twierdzą, iż pracownicy tak naprawdę nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich menedżerów. Kiedy przełożony wie jak doskonale dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich bardzo dobrze, zarówno jako dyrektor i człowiek, wówczas pracownicy zostaną nawet w nienajlepszej pracy.

 

2. Reorganizacja powinna odbywać się tylko wtenczas, gdy istnieje realna potrzeba. Jeśli firma robii ją co rok albo co sześć miesięcy, pracownicy mogą stać się naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, iż jest to motyw do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja oznacza dla pracowników wiele zamieszania.

 

3. Firmy winny posiadać jakąś postać rywalizacji pośród własnych zatrudnionych, ale to wszystko powinno być poczynione na sposób przyjazny. Jeżeli zostanie to zrealizowane źle będąc zarzewiem stresu pośród zatrudnionych może to być argument do odejścia.

 

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wtedy rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

 

5. Winna być równowaga miedzy pracą a życiem zatrudnionego. Kiedy tylko poczują się jak niewolnicy to zaczną poszukiwać środka aby odejść z firmy.

 

6. Gdy zatrudniony pozostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co przyrzeczono mu w procesie rekrutacji. Jeśli te oczekiwania nie zostaną spełnione to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

 

To jedynie parę motywów, dla jakich pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.

Jak pracować bezpiecznie?
Autor: tomekwaw | Kategorie: Kancelaria adwokacka 
14 marca 2016, 09:47

Wypadki mogą zdarzyć się w każdym środowisku pracy. Nawet ciche powierzchnie urzędowe mogą być areną dla nieszczęśliwych wypadków. Jednak wiadome jest, że wypadki są bardziej powszechne w branżach jak chociażby budownictwo. Wypadek może się przydarzyć z wielu względów. Może zawieść ekwipunek, człowiek popełnić błąd bądź wymogi bezpieczeństwa nie zostaną zachowane.

 

Istnieją niezwykle wyraziste i istotne regulacje w celu gwarantowania, że miejsce pracy będzie bezpieczne. Przepisy te pozostały wprowadzone przez rząd i mają one sprzyjać właścicielom firm w uniknięciu koszmaru jakim jest wypadek zatrudnionego. Niestety niezależnie na to jak daleko posunięte są środki bezpieczeństwa wypadki będą nieraz trafiały się wszędzie.

 

W przypadku wystąpienia straty w pracy poszkodowany zatrudniony nierzadko nie rozumie swoich praw i nie wie jak postępować. Większość osób myśli, iż ich świadczenia i ubezpieczenie pokryje odszkodowanie. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Przez to mogą powstać pewne kłopoty a nierzadko najlepszym rozwiązaniem będzie porozmawianie z jurystą.

 

Zdarzały się przypadki, kiedy poszkodowany zatrudniony pozostał wyraźnie ranny w pracy, ale czekała go długa batalia prawnicza celem pozyskania odszkodowania. Jest to wyjątkowo frustrujące, gdy obrażenia zostaną wywołane poprzez zaniedbania osób trzecich.

 

Po wypadku całe wydarzenie musi zostać przeanalizowane w sprawie ustalenia, w jaki sposób otoczenie miało swój udział w wypadku.

 

Chroń siebie i swoją rodzinę. Skorzystaj z konsultacji oferowanej poprzez jurystę i poznaj swoje prawa, szczerze polecam - Adwokat Wrocław.

Co trzeba uczynić przed zatrudnieniem pracownika?...
Autor: tomekwaw | Kategorie: Kancelaria adwokacka 
14 marca 2016, 09:44

Kiedy jeden z pracowników odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. W czasie procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich pretendujących kandydatów celem ustalenia, który z nich jest najodpowiedniejszy na nowe stanowisko.

 

Trzeba być rozważnym przy wyborze. Jeśli popełni się błąd podczas toku rekrutacji, możliwe że będziesz przymuszony do pracy z zatrudnionym, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się najpierw wydawało.

 

Nie zapominaj, iż możesz zostać pozwany za bezprawne zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu pracownika z naruszeniem jego praw. Jeśli chcesz zweryfikować, iż dana osoba nie spowoduje dla Ciebie problemów wskazane jest, aby postępować odpowiednio z poniższymi podpowiedziami.

 

1. Spytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Uposażenie jest zasadniczym zagadnieniem dla obu stron, w takim przypadku trzeba zweryfikować, iż warunki umowy będą jasne. Jeśli kandydat oczekuje nazbyt dużo, można zwyczajnie odrzucić jego wniosek.

 

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Niezbędne jest sprawdzenie czy wiadomości zawarte w CV są prawdziwe.

 

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje wielorakie sprawy, takie jak wynagrodzenie za nadgodziny i politykę firmy. Dla przykładu postanowiłeś zwolnić zatrudnionego, albowiem dopuścił się on wykroczeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeśli pozwie Cie on o nieprzepisowe zakończenie umowy, dokument ten może być dowodem na zgodę pracownika na warunki zatrudnienia.