Zły pracodawca – jak sobie z nim radzić?...


Autor: tomekwaw | Kategorie: Kancelaria adwokacka 
14 marca 2016, 09:51

To jak traktujesz swoją pracę i jak widzisz swój pobyt w tym miejscu zależeć będzie sporo od tego jak postrzegasz swojego pracodawcę. Termin pracodawca znaczyłby zarówno Twego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeśli odczuwasz, że masz złego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, że zostaniesz w tej firmie.

 

Ale w jaki sposób radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz ot tak zrezygnować bez przemyślenia opcji, które masz. Co zrobisz, gdy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym zwierzchnikiem? Będzie lepiej, jeśli poznasz metody radzenia sobie z takimi kłopotami. Oto parę pomysłów jak dawać radę ze złym pracodawcą.

 

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, lecz to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli kłopoty z pracodawcami od chwili powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj dowiedzieć się, w czym leży problem.

 

2. Co szczególnie jest Twoim kłopotem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te zapytywania powinna określić kierunek działania.

 

3. Jeśli masz problemy ze swoim zwierzchniczkiem popatrz na rzeczy, które możesz uczynić. Być może będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko pamiętaj, iż cokolwiek zrobisz nie może być sprzeczne z polityką firmy.

 

4. Jeżeli masz problemy np. z kierownikiem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego rodzaju problemem.

 

5. Należy mieć w pamięci, iż skarga przeciw konkretnej osobie winna być merytoryczna i autentyczna. Wszystko winno być udowodnione. Jeśli idzie o pewnie nieporozumienie nie może to być , by narzekać.

 

6. Można ot tak pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane poprzez wielu ludzi. Zostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

 

To są niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, aby poradzić sobie ze złymi pracodawcami.

evangeline
15 marca 2017
It’s amazing in support of me to have a site, which is useful in support of my know-how. thanks admin, you surely come with remarkable articles. Cheers for sharing your website page.Excellent blog here...

Dodaj nowy komentarz