Co trzeba wiedzieć o własnych prawach jako...


Autor: tomekwaw | Kategorie: Pomoc prawna 
14 marca 2016, 09:48

To smutny fakt, że dzisiaj większość ludzi nie jest świadomych swoich praw jako pracowników. W co poniektórych przypadkach pracownicy odczuwają, że ich prawa są łamane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć.

 

Tak więc pierwszym krokiem do rozwikłania problemu jest uświadomienie sobie własnych praw. Aby pomóc Ci w tym, poniżej możesz zapoznać się z niektórymi rzeczami o których winieneś wiedzieć jako zatrudniony.

 

Pracownik ma kilka kluczowych praw w miejscu pracy. Prawa te obejmują: prawo do sprawiedliwej rekompensaty, do prywatności i wolność od dyskryminacji. Jeśli którakolwiek z tych praw będzie naruszana stanie się to pretekstem do złożenia skargi.

 

Nawet wtedy, gdy aspirujesz o pracę w firmie masz już pewne prawa, które mogą być naruszane przez pracodawcę. Najważniejszym z Twoich praw będzie prawo do zwolnienia z wszelkiej nietolerancji. Pracodawca nie może zadawać pewnych wnikliwych pytań, które mogłyby naruszać Twoje prawa osobiste.

 

Masz też prawo do bezpiecznego miejsca pracy. Nie zważając na jej rodzaj jaki wykonujesz trzeba być zabezpieczonym przed wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwami dla zdrowia.

 

Być może najistotniejsze – jako pracownik masz prawo do otrzymania właściwego wynagrodzenia za pracę. Jeśli nie będziesz otrzymywać uczciwej zapłaty to w jakim celu w ogóle pracować?

 

To są wyłącznie niektóre prawa jakie masz w aspekcie pracownika. Powinieneś być ich świadomy, a w razie kłopotów należałoby skorzystać z pomocy adwokata jak prawnik Wrocław.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz