| Kategorie: Kancelaria adwokacka
14 marca 2016, 09:49
Zmiany w kadrach pracowniczych są dużym problemem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia pracownika jest często niezwykle duży, potrzeba na to dodatkowego czasu. Kłopotem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest wobec tego zachowanie stałej kadry.
Jednym ze środków na zatrzymanie zatrudnionego jest poznanie pretekstów, dla jakich rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze względy ich rezygnacji z pracy? Oto krótki przewodnik przedstawiający najczęstsze powody.
1. Eksperci twierdzą, iż pracownicy tak naprawdę nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich menedżerów. Kiedy przełożony wie jak doskonale dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich bardzo dobrze, zarówno jako dyrektor i człowiek, wówczas pracownicy zostaną nawet w nienajlepszej pracy.
2. Reorganizacja powinna odbywać się tylko wtenczas, gdy istnieje realna potrzeba. Jeśli firma robii ją co rok albo co sześć miesięcy, pracownicy mogą stać się naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, iż jest to motyw do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja oznacza dla pracowników wiele zamieszania.
3. Firmy winny posiadać jakąś postać rywalizacji pośród własnych zatrudnionych, ale to wszystko powinno być poczynione na sposób przyjazny. Jeżeli zostanie to zrealizowane źle będąc zarzewiem stresu pośród zatrudnionych może to być argument do odejścia.
4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wtedy rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.
5. Winna być równowaga miedzy pracą a życiem zatrudnionego. Kiedy tylko poczują się jak niewolnicy to zaczną poszukiwać środka aby odejść z firmy.
6. Gdy zatrudniony pozostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co przyrzeczono mu w procesie rekrutacji. Jeśli te oczekiwania nie zostaną spełnione to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.
To jedynie parę motywów, dla jakich pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.